Zvejas sezonas un sugas kalendārs

Vai esi gatavs šīs zvejas sezonas laikā doties ūdenī? Vai esi pieredzējis makšķernieks vai tikai sāc savu ceļu, zinot pareizos gadalaikus un sugas apgabalam, kurā tu apmeklēsi, ir būtiski.

Šeit atradīsi visu informāciju, kas tev nepieciešama par labākajiem laikiem, lai noķertu foreles, lasis, kazenes, līdakus un zandartu, kā arī noteikumus un padomus veiksmīgai zvejas sezonai.

Tāpēc paņem savu aprīkojumu un sagatavojies – ir laiks doties zvejot!

Forele

Jūs esat veiksmīgs: laša sezonas sākums ir klāt! Lašu makšķerēšana ir populārs sporta veids, kas prasa pacietību, prasmi un pareizu aprīkojumu. Labākais laiks, lai makšķerētu lašus, ir agrs rīts vai vēlas vakara stundas, kad tie ir visaktīvākie.

Lašus var atrast svaigūdens strautos, upēs, dīķos un ezeros, un parasti tie barojas ar kukaiņiem, tārpiem un citiem ēsmas avotiem. Lašu sezona parasti sākas aprīlī un turpinās līdz oktobrim, bet precīzie datumi var atšķirties atkarībā no jūsu atrašanās vietas.

Makšķerējot lašus, pārliecinieties, ka ievērojat visas valsts regulas un iegūstat derīgu makšķerēšanas licenci. Izmantojiet vieglu makšķeri un izvairieties no vietām ar strauji plūstošu ūdeni, jo laši viegli izšķīst.

Visbeidzot, neaizmirstiet izmantot atbrīvošanas makšķerēšanu, jo tas palīdz saglabāt veselīgu un bagātīgu lašu populāciju.

Lasis

No aprīļa līdz oktobrim lašu zveja ir populāra aktivitāte daudziem makšķerniekiem. Laši parasti ir pietiekami daudz šajā laikā un var būt lieliska zveja, ja zini, kur meklēt. Lašus var atrast upēs, ezeros un okeānos, un labākais veids, kā tos ķert, ir izmantot mānekļus, ēsmu vai cīpslas.

Atkarībā no apgabala var izmantot dažādas tehnikas, piemēram, troļļošanu, plūstošu makšķerēšanu vai mušu makšķerēšanu, lai tos noķertu. Lašu dzīves cikla izpratne ir būtiska, lai saprastu, kad un kur tie būs. Mēslošana parasti notiek rudenī, un zivis atgriezīsies savos mājas upēs un strautos. Tuvojoties pavasarim, tās sāks pārvietoties okeāna virzienā, tāpēc tās būs lielisks mērķis makšķerniekiem.

Lai nodrošinātu veiksmīgu lašu zvejas pieredzi, ir svarīgi saprast noteikumus un ierobežojumus apgabalā. Ievērojot norādījumus un izmantojot pareizās tehnika, ir atslēga veiksmīgai un patīkamai pieredzei.

Zvērfish

Ar vairāk nekā 20 mežacūku sugām, kas atrodamas Amerikas Savienotajās Valstīs, ir daudz iespēju noķert šos apakšējos iedzīvotājus. Mežacūkas var atrast gan svaigūdenī, gan sālsūdenī, bet populārākās sugas parasti tiek atrastas dienvidu upēs un strautos.

Dažādas mežacūku sugas pavairojas dažādos mēnešos, tāpēc ir svarīgi zināt, kādu veidu meklējat, pirms dodaties ceļā. Piemēram, apaļgalvas mežacūkas pavairojas no maija līdz jūlijam, bet kanāla mežacūkas pavairojas no aprīļa līdz augustam.

Labākie ēsmas, lai noķertu mežacūkas, atšķiras atkarībā no sugas, bet parastie varianti ietver tārpus, vēžveidīgos, mazus zivtiņus un sagrieztu ēsmu. Makšķerniekiem arī jābūt informētiem par vietējiem noteikumiem par izmēru un īpašumtiesību ierobežojumiem un jāpraktizē mežģīņošanas un atlaišanas metode, ja iespējams.

Ar pareizu aprīkojumu un zināšanām mežacūkas var padarīt makšķerēšanas ceļojumu par jautru un apmierinošu.

Bass

Turpinot no zivju sugas "catfish", "bass" ir vēl vienas populāras spēļu zivis ar vairākām sugām, kas pieejamas makšķerniekiem. Makšķerniekiem vajadzētu iepazīties ar vietējiem makšķerēšanas noteikumiem, lai nodrošinātu, ka viņi zvejo likumīgajos ierobežojumos.

Bass var atrast upēs, ezeros un strautos, un vislabākais laiks to noķert ir parasti siltākos mēnešos, kad tās aktīvi barojas. Divas visbiežāk sastopamās sugas ir lielais muteņbass un mazais muteņbass.

Lielais muteņbass dod priekšroku siltiem, dūmoņainiem ūdeņiem un var tikt noķerts, izmantojot dzīvu ēsmu, mākslīgos vilinātājus vai pat mušu makšķerēšanu. Mazais muteņbass ir agresīvāks un parasti dzīvo vēsākos, skaidrākos ūdeņos. To visbiežāk noķer, izmantojot dzīvu ēsmu, ķirbju vilinātājus vai dziļi nolaižamās vilinātājus.

"Bass" makšķerēšana var būt aizraujoša un apmierinoša pieredze, ja tā tiek veikta pareizi. Pārliecinieties, ka pārbaudāt noteikumus attiecībā uz konkrēto teritoriju un praktizējat zivju noķeršanu un atbrīvošanu, lai nodrošinātu, ka zivju populācija paliek veselīga.

Zivju acs

Pēc zivju sezonas beigām sākas zandartu sezona. Makšķernieki no visas reģiona būs nepacietīgi gatavi šai zivij. Zandarti ir pazīstami ar savu garšīgo garšu un parasti tie tiek noķerti, izmantojot āķus, karotes un mānekļus līdzīgas ēsmas.

Šeit ir ātrs ieskats, kā sākt makšķerēt zandarus:

 1. Iegādājieties atbilstošu licenci savai valstij.
 2. Izvēlieties pareizo makšķeres aprīkojumu zandariem.
 3. Noteikiet labākās vietas, kur makšķerēt zandarus.
 4. Pārliecinieties, vai ievērojat visus vietējos noteikumus.

Zandaru makšķerēšana var būt apmierinoša pieredze ar pareizu sagatavošanos un zināšanām. Ar pareizajām tehnikām jums var izdoties veiksmīga makšķerēšanas diena. Pārliecinieties, vai pārbaudāt vietējos noteikumus attiecībā uz izmēru un zvejas ierobežojumiem, kā arī citu svarīgu informāciju.

Veiksmi jūsu nākamajā zandaru makšķerēšanas piedzīvojumā!

Noteikumi

Makšķerēšanas noteikumi ir svarīgi, lai saglabātu zivju populāciju un nodrošinātu drošu un baudāmu pieredzi makšķerniekiem.

Pirms dodaties makšķerēt, pārliecinieties, ka saprotat izmēra un zvejas ierobežojumus, kā arī jebkādus licenču prasības, kas var būt spēkā.

Neievērošana šiem noteikumiem var radīt ievērojamus naudas sodus vai citus sodus.

Ierobežot izmēru.

Lai arī noteikumi atšķiras atkarībā no sugas un atrašanās vietas, ir jāatceras ierobežot lielumu zvejai. Zvejas ierobežojumi tiek ieviesti, lai nodrošinātu zivju populāciju veselību un spēju pavairoties.

Zemāk ir daži galvenie punkti, ko atcerēties zvejot:

 1. Pārbaudiet noteikumus attiecībā uz zivju sugu un zvejas vietu, kurā zvejojat.
 2. Ievērojiet zivju sugas minimālo un maksimālo izmēru.
 3. Nepaturiet zem izmēra zivis.
 4. Nepaturiet vairāk nekā likumīgo zivju ierobežojumu.

Ir svarīgi saprast izmēru ierobežojumus un citus noteikumus, kas saistīti ar zivju sugu, ko zvejojat. Visiem zvejniekiem jāapzinās un jāievēro noteikumi, lai palīdzētu aizsargāt šo resursu. Noteikumi ir paredzēti, lai nodrošinātu, ka zivju populācijas paliek veselīgas un ka zivīm ir iespēja pavairoties.

Ierobežojumi par ķeršanu

Atsevišķi no ierobežotā izmēra, jums ir jāievēro arī citi noteikumi attiecībā uz sugu, kuras zvejojat.

Zvejas likumi var atšķirties no vienas valsts uz otru, tāpēc pārliecinieties, ka pārbaudāt noteikumus un regulas tur, kur zvejojat. Dažiem noteikumiem var būt nepieciešama zvejas atļauja, kamēr citi var ierobežot zivju daudzumu, ko varat paturēt. Turklāt, dažas sugas var būt aizliegtas vai būt slēgtai sezonai. Ir svarīgi izpētīt regulas, lai izvairītos no iespējamām naudas sodiem un soda sankcijām.

Attiecībā uz zvejas ierobežojumiem, pārliecinieties, ka pārbaudāt vietējos noteikumus un regulas pirms sākat zvejot. Tas palīdzēs nodrošināt, ka ievērojat vietējos noteikumus un palīdzēs aizsargāt vidi un dzīvniekus.

Zināšanas par sugu, kuru zvejojat, regulām palīdzēs jums nozvejot iespējami vairāk un labākās zivis.

Licences prasības

Kad esi izpētījis zvejas noteikumus, tev būs jāiegūst atbilstošas licencēšanas tiesības tam sugu zvejai, kuru tu zvejo. Lai to izdarītu, ir četri soļi:

 1. Noskaidro, kāda veida zvejas licenci tev nepieciešama.
 2. Izlem, vai tev nepieciešamas papildu atļaujas.
 3. Izvēlies atbilstošo zvejas sezonu taviem licencēšanas tiesību.
 4. Pārliecinies, ka licencēšanas tiesības aptver tās sugas, ko tu nodomā zvejot.

Konkrētie noteikumi un prasības atšķiras atkarībā no valsts, bet vispārīgi, lai zvejotu sabiedriskajos ūdeņos, tev būs jāiegādājas zvejas licences. Atkarībā no tā, ko tu zvejo, tev var būt nepieciešama arī saglabāšanas licences, foreļu zīmogs vai atļauja zvejot noteiktos ūdeņos.

Papildus tam, dažām valstīm ir specifiski noteikumi par dienā nozvejotās zivju skaitu un zivju izmēru, ko tu drīksti paturēt. Pirms uzsāc zveju, pārliecinies, ka esi pārbaudījis savas valsts noteikumus.

Padomi

Runājot par zvejošanu, pareizās ekipējuma izvēle un laikapstākļu plānošana var būt atšķirība starp veiksmīgu un neveiksmīgu pārgājienu.

Zināt, ko paņemt un kad doties ir galvenais, tāpēc pirms izbraukšanas noteikti izpētiet informāciju.

Ģeara izvēle

Izvēlēties pareizo aprīkojumu savam zvejas braucienam ir būtiski, lai panāktu veiksmīgu zvejas rezultātu. Šeit ir daži labākie padomi, ko ņemt vērā, izvēloties savu aprīkojumu:

 1. Pētiet zivju veidu, kuru vēlaties noķert, lai varētu izvēlēties atbilstošu makšķeri, ritentiņu un barību.
 2. Pārliecinieties, ka jums ir pareizais zvejas atļaujas un zvejas ierobežojumu saraksts.
 3. Ņemiet līdzi piemērotu apģērbu atbilstoši jūsu zvejas vietas laika apstākļiem.
 4. Izmantojiet atbilstošu zvejas aprīkojumu atbilstoši zivju veidam, ko cenšaties noķert.

Iepriekš plānojot un pētot pareizo aprīkojumu, jūs būsiet labākā pozīcijā, lai noķertu zivis, kuras meklējat.

Laika plānošana

Tagad, kad jums ir pareizā ekipējums, ir laiks ņemt vērā laikapstākļus, plānojot savu makšķerēšanas izbraucienu.

Lai gūtu vislielāko labumu no savas izbraukšanas, pārbaudiet vietējo laika prognozi par vēja ātrumu, temperatūru un nokrišņiem.

Ja vējš ir stiprs, izmēģiniet makšķerēt pasargātā vietā vai no krasta.

Ja ir karsts, cenšieties makšķerēt agrā rīta stundā, kad saule nav tik intensīva.

Ja ir lietus, izvēlieties vietu ar labu segumu un gaidiet, līdz laiks izklājas.

Izmantojiet saules gaismu, koncentrējoties uz zivīm, kas barojas sekās ūdenī.

Ņemiet vērā gadalaiku un sugas, kuras cerat noķert.

Izvēlieties sugas, kas miglā pavasarī un rudenī, un makšķerējiet dziļākā ūdenī vasarā.

Pārliecinieties, ka pārbaudāt vietējos noteikumus un atcerieties būt apzinīgi pret savu vidi.

Ar pareizu laika plānošanu jūsu makšķerēšanas izbrauciens būs veiksmīgs.

Bieži uzdotie jautājumi

Kāda ir labākā gada laika, lai ietu zvejot?

Vislabākais laiks makšķerēšanai ir atkarīgs no tā, kādu veidu zivis meklējat. Noteiktas sugas ir vairāk klāt noteiktos gadalaikos, tāpēc plānojiet atbilstoši!

Vai ir kādas specifiskas mānekļa vai ēsmas, kas vislabāk darbojas katram sugu?

Jā, dažādi mānīši un māneklīši vislabāk darbojas atkarībā no dažādām sugām. Svarīgi ir pētīt, kuri vislabāk darbojas zivīm, kuras jūs mēģināt nopiet.

Vai ir kādi ierobežojumi attiecībā uz zivju izmēru, kas var tikt paturēts?

Jā, ir ierobežojumi attiecībā uz zivju izmēru, kas var tikt saglabātas. Jums jāpārbauda vietējie noteikumi, lai nodrošinātu, ka tos ievērojat.

Kā es varu identificēt konkrētu zivju sugu?

Lai identificētu konkrētu zivju sugu, pārbaudiet unikālas fiziskās īpašības, piemēram, krāsu, rakstu vai izmēru. Jūs arī varat meklēt citas norādes, piemēram, dzīvesvietas izvēli vai uzvedību.

Vai ir kādi ierobežojumi attiecībā uz zivju skaitu, ko varēs saglabāt?

Jā, var būt ierobežojumi attiecībā uz zivju skaitu, ko drīkst turēt. Pārbaudiet ar vietējo zvejas iestādi, lai noskaidrotu piemērojamās ierobežojumu robežas.

Secinājums

Ir pienācis laiks sagatavoties zvejas sezonai!

Ar pareizu informāciju par sugas kalendāru un noteikumiem, kas attiecas uz jūsu reģionu, jūs varat pavadīt veiksmīgu un priekpilnu laiku ūdenī.

Nepametiet atbilstošo aprīkojumu un dažus padomus, lai padarītu savu pieredzi vēl labāku.

Tagad sasiet savas zābakes un metiet savu āmuru, ir pienācis laiks iet zvejot!

Jaunākā ziņa

Zivju stāsti un lielas pēdas

Vai jūs kādreiz dzirdat neiespējamas stāstus par zivīm un lieliem, pievilcīgiem aizmuguriem? Vai nu tu esi dzirdējis tos no savām…

Zvejas atļaujas un regulējumi

Vai jūs esat dedzīgs zvejnieks? Ja tā, jums ir jāzina atļaujas un noteikumi zvejai. Neraizējieties, mēs jums palīdzēsim! Šeit jūs…