Zvejas atļaujas un regulējumi

Vai jūs esat dedzīgs zvejnieks? Ja tā, jums ir jāzina atļaujas un noteikumi zvejai.

Neraizējieties, mēs jums palīdzēsim! Šeit jūs uzzināsiet visu par atļaujām, zvejas vietām, sezonām un ierobežojumiem, sugām, iepakojuma un izmēra ierobežojumiem, kā arī sodiem un naudassodiem.

Tātad, paņemiet savu aprīkojumu un sākam!

Sapratne par atļaujām

Runājot par zveju, ir svarīgi saprast atļaujas un noteikumus, kas attiecas uz jums.

Atļauja dod jums tiesības zvejot konkrētu sugas zivis konkrētā ūdenstilpē. Tās izsniedz valsts vai vietējās iestādes un parasti ir derīgas noteiktā laika periodā, piemēram, vienu gadu.

Atļaujas var būt nepieciešamas arī zvejot konkrētās teritorijās vai ar konkrētiem ierobežojumiem. Piemēram, dažās teritorijās var būt nepieciešams konkrēts māneklis vai piederums, savukārt citur var būt ierobežojums attiecībā uz nozvejotās zivju skaitu.

Noteikumi ir paredzēti, lai aizsargātu gan zivis, gan vidi, tāpēc jums vajadzētu pārbaudīt un ievērot visus attiecīgos likumus.

Ir arī svarīgi ņemt vērā jebkādas maksas vai licencēšanas prasības, kas var būt nepieciešamas, lai zvejotu konkrētā ūdenstilpē.

Zināšanas par atļaujām un noteikumiem var palīdzēt nodrošināt veiksmīgu un patīkamu zvejas pieredzi.

Iegūšana atļauja

Zvejošanas atļaujas iegūšana ir viegla. Atkarībā no apgabala, kurā plānojat zvejot, jums, iespējams, būs jāpierakstās valsts vai vietējās iestādēs. Lai iegūtu atļauju, jums, visticamāk, būs jāpierāda dzīvesvieta, jāuzrāda derīgs fotoattēls un jāmaksā attiecīgās maksas. Šeit ir, kas jums jādara:

 • Sazinieties ar vietējo pašvaldību vai valsts iestādi apgabalā, kurā plānojat zvejot, lai uzzinātu par licencēšanu.
 • Iesniedziet nepieciešamos dokumentus un maksas.
 • Saņemiet savu atļauju un izlasiet noteikumus.

Pirms dodaties zvejot, pārliecinieties, ka izlasāt noteikumus, lai paliktu saskaņā ar likumu.

Zvejošanas atļaujas ir svarīga daļa dabas vides aizsardzībā un saglabāšanā. Ievērojot norādījumus, jūs varat palīdzēt nodrošināt zivju populācijas ilgtspējību.

Zvejas vietas

Zvejošana ir populāra aktivitāte daudzās vietās. Atkarībā no tā, kur dzīvojat, varat izvēlēties no valsts parkiem, ezeriem un upēm vai piekrastes teritorijām, lai izmēģinātu savu veiksmi.

Pirms doties ceļā, pārliecinieties, ka pārbaudāt vietējos noteikumus. Noskaidrojiet, vai jums nepieciešama atļauja.

Valsts parki

Kur citur varat doties makšķerēt, izņemot valsts parkus? Valsts parki piedāvā makšķerniekam dažādas makšķerēšanas iespējas, sākot no svaigu ūdenstilpju līdz jūras ūdeņiem. Pirms varat makšķerēt valsts parkā, jums ir jāiegūst atbilstošās atļaujas un jāievēro visi noteikumi.

Iegūstiet makšķerēšanas licenci no valsts Dabas resursu departamenta.

Pārbaudiet valsts parka mājaslapu, lai iegūtu papildu atļaujas vai noteikumus.

Ievērojiet mērķētās zivis attiecībā uz lielumu un maksimālo noķerto zivju skaitu.

Zināšanas par noteikumiem, pirms ierodaties, var izglābt jūs no ievērojama soda vai citiem sodiem. Ja esat šaubās, sazinieties ar parku un atpūtas departamentu šajā apgabalā. Ņemiet vērā visus īpašos noteikumus attiecībā uz apdraudētām sugām vai sezonas slēgšanu.

Izbaudiet savu makšķerēšanas ceļojumu un aizsargājiet vidi.

Ezera/Upes

Jūs varat doties makšķerēt gan ezeros, gan upēs. Atkarībā no jūsu atrašanās vietas, jums var būt jāiegādājas makšķerēšanas licences vai atļaujas, lai likumīgi makšķerētu. Parasti licences tiek izsniegtas valsts pārvaldības iestādēm un tām ir dažādas izmaksas un ierobežojumi. Zemāk redzamajā tabulā ir apkopotas vispārējas noteikumu un regulu saistībā ar makšķerēšanas licencēm.

Valsts Licences/Atļauja
Alabama Obligāta visiem makšķerniekiem, kuri ir vecāki par 16 gadiem
Alaska Obligāta, lai makšķerētu lasis un halibuta
Arizona Obligāta visiem makšķerniekiem, kuri ir vecāki par 10 gadiem
Arkansas Obligāta visiem makšķerniekiem, kuri ir vecāki par 16 gadiem
California Obligāta visiem makšķerniekiem, kuri ir vecāki par 16 gadiem

Pārliecinieties, ka izpētāt konkrētos noteikumus un atļaujas, kas nepieciešamas ezeram vai upei, kur plānojat makšķerēt. Tas palīdzēs nodrošināt, ka jūs varat droši un likumīgi baudīt makšķerēšanas dienu.

Krasta apgabali

Tagad, kad jūs zināt, kādas ir zvejas licences prasības ezeriem un upēm, ja vēlaties zvejot piekrastes teritorijās, jums būs jāizpēta noteikumi un atļaujas, kas attiecas uz šīm teritorijām. Atkarībā no reģiona, jums varēs būt nepieciešama atļauja zvejot dziļūdens zonās, sālsūdens licencē vai piekrastes rekreatīvās zvejas licences.

Šeit ir daži galvenie jautājumi, ko ņemt vērā:

 • Iepazīstieties ar noteikumiem par sugu un reģiona ierobežojumiem, kurā zvejojat.
 • Ja zvejojat no krasta, ņemiet vērā robežas starp publisko un privāto īpašumu.
 • Ziniet sezonas slēgšanas un ierobežojumus zvejošanas apgabalā.

Iepazīstieties ar šiem noteikumiem, lai nodrošinātu drošu un atbildīgu zvejošanu.

Sezonas un ierobežojumi

Saprotiet gadalaikus un ierobežojumus zvejai, lai maksimāli palielinātu savu panākumus. Zināšanas par to, kad varat zvejot un ko varat aizvest mājās, ir ļoti svarīgas. Pārliecinieties, ka pārbaudāt vietējos likumus, lai nodrošinātu, ka jums ir atļauts zvejot konkrētā teritorijā.

Daudzās piekrastes teritorijās ir noteikti noteikumi un regulas par gadalaikiem un ierobežojumiem, kam jāievēro. Parasti sezonas ilgst no vēlas pavasara līdz agrā rudenim, bet tas var atšķirties atkarībā no reģiona. Ierobežojumi tiek ieviesti, lai uzturētu zivju populācijas veselību, tāpēc rūpīgi pievērsiet uzmanību tam, cik lielas un cik daudz zivis drīkstat saglabāt.

Zvejas žurnāls var palīdzēt sekot līdzi tam, ko jūs noķerat un kad, lai jūs varētu ievērot likumīgos ierobežojumus. Ievērojiet visus likumus, jo sodi par nepakļaušanos var būt bargi.

Ar nelielu sagatavošanos jūs varat nodrošināt, ka jums patīk laiks ūdenī un jūs paliekat ierobežojumu ietvaros.

Zivju sugas

Vai jums ir zināmas zivju šķirnes, kas var tikt noķertas jūsu rajonā?

Vai jums ir zināmas zvejas sezonas un noķeršanas ierobežojumi katrai šķirnei?

Izprast noteikumus katrai šķirnei var palīdzēt jums maksimāli izbaudīt savu zvejas braucienu.

Zivju veidi

Jums būs jāzina, kādus zivju veidus var noķert, izvēloties makšķerēšanas atļauju. Dažādos ūdenstilumos var atrast dažādu zivju sugas. Dažas no visbiežāk sastopamajām ietver:

 • Lasis: Lasīši var atrast okeānos, upēs un strautos Ziemeļu puslodē.
 • Forele: Foreles parasti var atrast svaigūdens ezeros un strautos Ziemeļu puslodē.
 • Bass: Bass var atrast svaigūdens ūdenstilumos mērenā un tropiskā reģionā.

Izvēloties makšķerēšanas atļauju, pārliecinieties, ka tā aptver jūsu plānoto zivju veidu. Dažādos reģionos ir dažādi noteikumi, tāpēc pirms aizbraukšanas makšķerēt, pārliecinieties, ka esat iepazinies ar vietējām noteikumiem un regulām.

Zvejniecības sezonas

Ir svarīgi zināt zvejas sezonas zivju sugām, kuras plānojat noķert, izvēloties zvejas atļauju. Dažādām zivju sugām ir dažādas sezonas ierobežojumi. Lai būtu veiksmīgs, zvejniekiem jābūt informētiem par šiem ierobežojumiem. Zemāk esošajā tabulā ir uzskaitītas visbiežāk sastopamās zivju sugas un atvērto sezonu datumi katrai sugai.

Zivju sugas Atvērtā sezona
Forele Aprīlis-oktobris
Zandarts Aprīlis-augusts
Lasis Aprīlis-novembris
Kūciņa Aprīlis-oktobris
Krapiņš Aprīlis-oktobris

Ir svarīgi atzīmēt, ka dažādās teritorijās var būt citi noteikumi vai ierobežojumi. Pirms dodaties zvejot, pārliecinieties, ka pārbaudāt vietējos noteikumus un iegūstat atbilstošu atļauju. Tas palīdzēs nodrošināt, ka zvejojat saskaņā ar likumdošanas normām un varat izbaudīt veiksmīgu zvejas dienu.

Uztveres ierobežojumi

Jums ir jāzina zvejas atļaujas noteikumi, lai paliktu iekšā zivju sugas aizsardzības ierobežojumos, kuras plānojat mērķēt. Zināšanas par šiem ierobežojumiem palīdzēs jums identificēt, kuras sugas izvēlēties un kad pārtraukt zveju.

Šeit ir daži galvenie punkti, ko atcerēties:

 • Izprotiet zivju sugas, kuras mērķējat, un iepazīstieties ar ierobežojumiem katrai sugai.
 • Vienuvietējie noteikumi var būt stingrāki nekā valsts mēroga ierobežojumi, tāpēc vienmēr pārbaudiet vietējos regulējumus.
 • Ievērojiet papildu noteikumus un ierobežojumus īpašām teritorijām un aizsargātajām sugām.

Zvejas aizsardzības ierobežojumi pastāv, lai nodrošinātu, ka visas sugas mūsu ūdeņos paliek bagātīgas un veselīgas. Regulējumu ievērošana palīdz saglabāt līdzsvaru zvejas ekosistēmā un ir būtiska ilgtspējīgas zvejas praktizēšanai.

Maisa un izmēru ierobežojumi

Runājot par zvejošanu, zināt soma un izmēra ierobežojumus ir būtiski, lai būtu saskaņā ar noteikumiem. Dažādām ūdenskrātuvēm ir dažādas regles, tāpēc ir svarīgi pārbaudīt noteikumus zvejošanas apgabalā.

Parasti soma un izmēra ierobežojumi attiecas uz to, cik daudz zivju jūs varat aizvest mājās un cik lielas tās jābūt. Parasti ir noteikts minimālais izmērs, lai nodrošinātu, ka zivis ir bijušas pietiekami ilgi, lai pavairojotos un uzturētu veselīgu populāciju. Dažos gadījumos var būt arī maksimālais izmērs, lai nodrošinātu, ka lielākas, vecākas zivis netiek izņemtas no ūdens.

Ir svarīgi saprast šos ierobežojumus un ievērot tos. Noteikumu neievērošana var izraisīt soda naudu vai citus sodus. Tāpēc pirms dodaties pie ūdens, pārliecinieties, ka esat iepazinušies ar ierobežojumiem.

Sodi un naudas sodi

Ja jūs nepilda noteikumus, jums var rasties sodi un naudas sodi. Svarīgi ir iepazīties ar noteikumiem un regulām par apgabalu, kurā zvejojat. Ja to nedarīsiet, varat saņemt ievērojamus naudas sodus un pat ieslodzījumu.

Šeit ir daži no visbiežāk sastopamajiem sodiem un naudas sodiem:

 • Pārsniedzot soma vai izmēra ierobežojumus: Tas var rezultēt naudas sodā un iespējamā zvejas inventāra konfiskācijā.

 • Zvejojot bez licences: Atkarībā no apgabala, jums var rasties naudas sods, sodu punkti vai pat ieslodzījums.

 • Zvejojot aizliegtās teritorijās: Tas var izraisīt naudas sodu vai pat jūsu zvejas inventāra konfiskāciju.

Svarīgi ir saprast noteikumus, lai izvairītos no sodiem un naudas sodiem. Zināšanas par apgabala noteikumiem, kurā zvejojat, ne tikai palīdzēs izvairīties no ievērojamiem sodiem, bet arī nodrošinās veiksmīgu zvejas izbraucienu.

Bieži uzdotie jautājumi

Kāda ir maksa par zvejas atļauju?

Zvejas atļaujas cena ir atkarīga no atļaujas veida un jūsu dzīvesvietas. Cenas sākas apmēram no 25 dolāriem un var palielināties no tālāk.

Vai ir minimālais vecuma ierobežojums zivju atļaujas iegādei?

Jā, ir minimālais vecuma ierobežojums, lai iegādātos zvejas atļauju. Jums jābūt vismaz 16 gadus vecam, lai to iegādātos.

Vai ir kādi īpaši noteikumi zvejai konkrētās vietās?

Vai zvejošanai noteiktās vietās ir jāievēro kādi īpaši noteikumi? Jā, dažādās vietās var būt nepieciešams ievērot konkrētus noteikumus. Pirms metat savu āmuru, pārliecinieties, ka esat pārbaudījis vietējos norādījumus.

Vai zvejot noteiktos gadalaikos ir kādas īpašas noteikumu?

Jā, dažās teritorijās ir īpaši noteikumi zvejai atsevišķos gadalaikos. Tie var ietvert ierobežojumus attiecībā uz to, kādu veidu zivis varat noķert, ierobežojumus attiecībā uz zivju skaitu, ko varat paturēt, un citus noteikumus.

Vai ir ierobežojums attiecībā uz zivju skaitu, kas var tikt noķerts dienā?

Jā, dienā ir noteikts zivju maksimālais daudzums, ko var noķert. Tas atšķiras atkarībā no atrašanās vietas, tāpēc pirms dodaties makšķerēt, pārliecinieties, ka esat iepazinies ar noteikumiem.

Secinājums

Zvejošana ir lieliska iespēja pavadīt laiku ārā dabā un baudīt dabu. Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka ir noteikumi, kas palīdz aizsargāt zivju populācijas.

Lai nodrošinātu, ka zvejošana notiek likumīgi, ir dažas lietas, ko jums jādara. Vispirms pārliecinieties, vai jums ir pareizais atļaujas dokuments. Dažādos reģionos var būt nepieciešamas dažādas atļaujas, tāpēc ir svarīgi pārbaudīt vietējos noteikumus.

Otrkārt, veiciet kādu pētījumu par atrašanās vietām, sezonu un ierobežojumiem, kas attiecas uz jūsu mērķa sugām. Dažādiem reģioniem var būt dažādas noteikumi attiecībā uz to, kad un kur var zvejot, kā arī par zivju izmēru un skaitu, ko var saglabāt.

Visbeidzot, iepazīstieties ar maisa un izmēru ierobežojumiem. Maisa ierobežojumi attiecas uz zivju skaitu, ko drīkst saglabāt vienā dienā, savukārt izmēru ierobežojumi attiecas uz minimālo vai maksimālo zivju izmēru, kas var tikt likumīgi noķertas. Zināšanas par šiem ierobežojumiem palīdzēs izvairīties no likumīgo prasību pārsniegšanas.

Izpildot šos noteikumus, jūs ne tikai zvejosiet likumīgi, bet arī palīdzēsiet uzturēt zivju populācijas veselīgas. Turklāt jūs varat izvairīties no dārgiem sodiem, kas var tikt piemēroti, ja tiek pārkāpti zvejas noteikumi.

Jaunākā ziņa

Zivju stāsti un lielas pēdas

Vai jūs kādreiz dzirdat neiespējamas stāstus par zivīm un lieliem, pievilcīgiem aizmuguriem? Vai nu tu esi dzirdējis tos no savām…

Zvejas atļaujas un regulējumi

Vai jūs esat dedzīgs zvejnieks? Ja tā, jums ir jāzina atļaujas un noteikumi zvejai. Neraizējieties, mēs jums palīdzēsim! Šeit jūs…