Sērfošanas makšķerēšana ir jautrs un saistošs veids, kā mest auklu, taču tai ir mācīšanās līkne, kas jaunpienācējiem ir jāpārvar, lai to darītu droši un pavadītu visveiksmīgāko dienu uz ūdens. Tas ir lielisks veids, kā baudīt sālsūdens makšķerēšanu zvejniekiem, kuriem nav piekļuves laivai vai kuri dod priekšroku ērtai auklas mešanai no krasta.
Lai iegūtu vispiemērotākās mācības un vietas, iesācējiem ieteicams nolīgt slavenu vietējo gidu, bet, ja vēlaties to izmēģināt pats, iegūstiet makšķerēšanas licenci no valsts, kurā jūs makšķerēs un ievērojiet mūsu padomus par sērfošanas makšķerēšanas padomiem iesācējiem.
KO DARĪT
Ir ļoti svarīgi izprast savu atrašanās vietu, lai izveidotu pamatu pieejamo pludmaļu un to īpašību izpratnei. Makšķerēšanai Meksikas līcī būs atšķirīgi ūdens apstākļi un sugas, salīdzinot ar zveju Atlantijas okeāna vai rietumu piekrastē.
Lai atrastu vispiemērotāko sērfošanas makšķerēšanas vietu, ir jālasa pludmale. Zivis bieži tiek atrastas, dzenoties pēc ēsmas un barojoties netālu no pārtraukumiem, ko izraisa aizplūšana un plīsuma straumes, tāpēc meklējiet smilšu stieņus. Smilšu stieņi atrodas vietās, kur viļņi plīst, tuvojoties krastam, un pastāvīgi mainās atkarībā no laikapstākļiem.
Runāšana ar vietējo zvejnieku ir lielisks veids, kā atklāt šīs vietas. Apmeklējiet apkārtnes pludmales, pēc tam dodieties tur, kur viļņos ir visvairāk makšķeres. Jūs varat ātri iegūt daudz zināšanu, runājot ar zinošiem zvejniekiem reģionā.
KAD DOTIES
Tā kā iespēju logi sakrīt ar ikdienas plūdmaiņu izmaiņām, zināt, kad doties makšķerēt, ir tikpat svarīgi kā zināt, kur doties. Makšķerēšana bieži vien ir ieteicama īsi pirms un pēc plūdmaiņu izmaiņām, jo zivju barošanās uzvedību ietekmē plūdmaiņu maiņa.
Lai gan daudzas zivis barojas, kad ir augsts paisums, rītausmā un krēslā, kad ir vairāk ūdens, dažas dod priekšroku bēgumam. Kad vilnis ir nolaidies, varat izpētīt pludmales topogrāfiju un atklāt, kur ūdenī ir ieplakas, struktūras un ieplakas.
Tā kā mākoņainās dienās tiek samazinātas ēnas, ko rada jūsu aukla uz ūdens, palielinās jūsu izredzes iegūt lomu. Ir svarīgi sekot līdzi laika prognozēm par gaidāmajām vētrām, brāzmām vai apstākļiem, kas varētu padarīt sērfošanu nedrošu mākoņainās vai mitrās dienās.
PIEDZINĀŠANAS IEKĀRTAS
Iesācējiem ir jāsaglabā pieticīgs aprīkojums un, pieaugot vajadzībām un pieredzei, tas pakāpeniski jāpievieno. Sāciet ar piederumu nomu vietējā veikalā vai ceļvedī, pirms veicat ievērojamus ieguldījumus aprīkojumā. Tā kā aprīkojuma standarti var atšķirties atkarībā no jūsu atrašanās vietas, uzziniet, kādi tie ir jūsu reģionā.
Sālsūdens makšķere, kas ir 10 līdz 15 pēdas gara, sālsūdens spininga spole ar 20 mārciņu testa auklu, vadotnes, atsvari (piemēram, sputniki vai piramīdas svina gremdētāji), āķi , stieņu turētāji, ēsma, ēsmas spaiņi, gaisa sūkņi, rezerves auklas spoles, naži un knaibles, pirmās palīdzības aptieciņas, polarizētās saulesbrilles un saules aizsargkrēms ir daži no svarīgākajiem priekšmetiem, kas jums būs nepieciešami sērfošanas makšķerēšanai.
BAIT
Ēsmas izvēle mainīsies atkarībā no izvēlētās sugas un vides. Mazākas zivis dod priekšroku ēsmai, piemēram, kalmāriem vai saldētām garnelēm. Lielākas zivis, piemēram, jūras asaris un haizivis, dod priekšroku lielākai pievilcībai, piemēram, kefales gabaliņiem.
Sērfošanas makšķerēšanai cita iespēja ir mākslīgā ēsma. Klusā laikā efektīvi ir virsūdens aizbāžņi un karotes. Pat vietējo aromātu var pievienot ēsmai, izmantojot reģionāli specifiskas smaržas, ja tās ir pieejamas. Vietējos piederumu veikalos ir pielāgota ēsma.
Iespējams, vēlēsities paņemt līdzi tīklu, ēsmas spaini un gaisa sūkni un mitrās smiltīs meklēt smilšu blusas, jo dažas sugas, piemēram, pompano, ir ļoti uzmanīgas attiecībā uz to, ko tās ēd.
TEHNIKA
Sērfošana ir vissvarīgākā prasme, kas jāapgūst, mācoties sērfot zivīs. Ideja ir panākt, lai ēsma būtu pēc iespējas tālāk no viļņu pārtraukumiem, kur zivis barojas. Izmantojiet ātru metienu, kad esat iebriedis viļņos tik dziļi, cik vien vēlaties.