Kāds laivas izmērs man ir vajadzīgs?

pexels-yaroslav-shuraev-8917175

Laiva ir lielisks veids, kā izkļūt krastā vai izpētīt straumes kruīza laikā. Neatkarīgi no tā, vai izbraucat no lielas laivas, jahtas vai pat kuģa, šīs mazās laivas uzlabos jūsu burāšanas spējas.

Tos var izmantot īsām burāšanas ekspedīcijām, makšķerēšanai, glābšanas misijām, izkāpšanai krastā vai vientuļajiem piedzīvojumiem, piemēram, ūdens sporta veidiem. Tiem ir diezgan tradicionāls un vienkāršs dizains, un tos var virzīt ar airiem, piekarināmo motoru vai burām.

Tie tika piedāvāti dažādos cenu diapazonos, veidos un izmēru diapazonos. Tā rezultātā jums ir jāizvēlas sava laiva ar laivu, pamatojoties uz nepieciešamību, pielietojumu vai prasību kopumu.

Jums piemērotais laivas izmērs ir galvenais jautājums, kas jāņem vērā, pieņemot lēmumu par pirkumu. Laivas svars ir atkarīgs no tā izmēra.

Varat izmantot tālāk sniegtajos norādījumos sniegto informāciju, lai izvēlētos, kuru laivu izmantot un cik lielu svaru tā var izturēt.

Cik lielu svaru laiva var izturēt?

Labākais veids, kā novērst laivas pārslodzi, ir neiekraut to virs ieteicamā daudzuma. Kuģis ir būvēts ar noteiktu ietilpību pasažieriem, kravai un iekšējai tehnikai.

Laivas izmērs nosaka, cik lielu svaru tā var izturēt. Tālāk sniegto tabulu varat izmantot kā vispārīgu ceļvedi.

Labākā pieeja, lai noteiktu, cik lielu svaru jūsu laiva var izturēt, ir pārbaudīt laivas ietilpību, kas norādīta uz kapacitātes plāksnītes, kas uzstādīta pie laivas stūres vai pakaļgala.

Šajā metāla plāksnītē bieži ir norādītas svarīgas laivas specifikācijas, piemēram, maksimālais ātrums, maksimālā jauda, ​​dzinēja zirgspēki un cita tehniska informācija, piemēram, modeļa numurs, partijas un sērijas numurs utt.

Jūsu laivas maksimālo svaru vienmēr var noteikt, ja jums nav vai nevarat atrast kravnesības plāksnīti. Lai to izdarītu, reiziniet garumu ar laivas svaru un daliet rezultātu ar piecpadsmit.

Tas atklās, cik cilvēku un cik lielu svaru jūsu laiva var izturēt. Piemēram, uz kuģa, kura izmērs ir 18 x 6 pēdas, var izmitināt septiņus pasažierus, kas sver 150 mārciņas.

Ņemiet vērā, ka tas ir tikai provizorisks aprēķins, nevis maksimālā kravnesība.

Patiesais rezultāts attiecībā uz laivas ietilpību

Lai novērstu neveiksmes maršrutā un nodrošinātu vienmērīgu braucienu, mums ir jāsaglabā mūsu laivas līdzsvarotām un peldošām. Ņemot to vērā, laivas ietilpība attiecas uz lielāko svaru, ko jūsu laiva var izturēt, pirms tā kļūst pārāk noslogota un nogrimst.

Ko sedz laivas ietilpība? Lai šis raksts būtu jūsu atsauce uz to.

Vai motors tiek ņemts vērā laivas ietilpībā?

Jā, motors tiek ņemts vērā, nosakot laivas ietilpību.

Laivas bruto kravnesība ņem vērā motora svaru. Tas arī veido visu pārējo uz kuģa esošo svaru. Tādēļ jums tas ir jāņem vērā arī tad, ja nēsājat līdzi kādu aprīkojumu.

Laivas ietilpība, kā minēts iepriekš, attiecas uz smagāko slodzi, ko varat novietot laivai, neapdraudot tās stabilitāti. Tas attiecas uz visiem, kas atrodas uz kuģa, uz pašu kuģi, aprīkojumu vai piederumiem un pat motoru.

Piemēram, jūs varat pievienot motoru, kas sver līdz 500 mārciņām, tikai tad, ja jūsu laivas kravnesība ir 1000 mārciņas un uz klāja ir 500 mārciņas vērti cilvēki un piederumi.< /span>

Attiecībā uz laivas ietilpību vienmēr ir vēlams ievērot piesardzību. Tāpēc, organizējot ceļojumu, ir ļoti svarīgi ņemt vērā visus šos aspektus un noteikt, cik lielu svaru jūs pārvadāsit.

Kāpēc tas ir svarīgi?

Laivas ietilpībai ir izšķiroša nozīme vairāku iemeslu dēļ. Pirmā priekšrocība ir tā, lai jūs nepārslogotu laivu un neapdraudētu sevi.

Turklāt tas palīdz ievērot svara ierobežojumus, ko noteicis laivas radītājs. Šo robežu pārkāpšana var anulēt garantiju vai sabojāt jūsu laivu.

Turklāt dažādiem laivu veidiem ir dažādi ietilpības ierobežojumi. Piemēram, pontona laivas ietilpība parasti ir lielāka nekā kajakam.

Tas ir paredzēts, lai pontonu laivas varētu pārvadāt vairāk kravas un tām būtu vairāk vietas krājumiem un aprīkojumam. Plānojot savu nākamo laivu braucienu, ņemiet vērā šīs lietas.

Lai paliktu drošībā uz ūdens, pārliecinieties, ka zināt savas laivas ietilpību un veiciet visus nepieciešamos drošības pasākumus. Pirms ieiešanas atklātā ūdenstilpē, veiciet izpēti un sagatavojieties.

Pareiza laivas veida izvēle

Ir pienācis laiks izlemt, kuru laivu izmantot tagad, kad zināt tās svara nestspēju. Šo trīs laivu veidu — cieto, piepūšamo un RIB — priekšrocības ir ļoti īpašas.

Šī iemesla dēļ jums ir jāapsver to sniegtās priekšrocības un attiecīgi jāpieņem lēmums.

Stingra laiva

Salīdzinoši runājot, tās ir visvienkāršākais laivas veids, un tām ir dažādas formas, izmēri un materiāli. Tie ir lielāki un lielāki, taču to izmēram var pārvadāt mazāk cilvēku un aprīkojuma, jo tie ir balstīti uz vecāko dizainu.

Bet tie bieži vien ir zemāki veiktspējas un daudzpusības ziņā, vienlaikus piedāvājot izcilu kvalitāti, vilkšanas jaudu un komfortu. “Portland Pudgy” un “OC Tender” ir daži šo veidu piemēri.

Krasta apsardze ir apstiprinājusi lielāko daļu cieto laivu. Rezultātā to nodrošinātais drošības līmenis ir ļoti augsts. Šāda veida svara nestspēja ir nozīmīga arī izturīgā rāmja un lielo izmēru dēļ.

Stingrais ir labs risinājums, ja vēlaties braukt ar visplašāko un drošāko laivu, kas var izturēt lielu svaru.

Peldoša laiva

Šo veidu visbiežāk izmanto makšķerēšanai un burāšanai. Tie ir pieejami mazos un vidējos izmēros, un tie ir slaveni ar savu stabilitāti un nestspēju.

Galu galā tās izturīgās gumijas caurules struktūras peldspēja un stabilitāte, piepildot to ar gaisu, ir grūti saskaņot. Tai pašai gumijas caurulei ir liela pretestība, virzoties uz priekšu.

Galu galā, pārvietojamība bieži vien pārsniedz lielas nestspējas vai pat nelielu pretestību vai ūdensizturību, virzoties uz priekšu. Ja tā, tad stingra laiva jums nebūs noderīga.

Tomēr piepūšamais jums neapšaubāmi noderēs. Viegls un vienkārši uzspridzināts pludmalē. Turklāt, kad tas ir iztukšots, tas neaizņems daudz vietas, padarot glabāšanu vienkāršu.

Viena no galvenajām visu piepūšamo automašīnu priekšrocībām ir tā, ka jūs varat uzreiz un jebkurā laikā ielēkt okeānā no mātes kuģa, krasta vai platformas. Turklāt nav problēmu ar krāsas vai gēla pārklājuma nolobīšanos.

Lai gan piepūšamās laivas nestspēja var nebūt tik liela kā stingrajai, tai joprojām ir laba nestspēja. Atkarībā no jūsu iegādātā modeļa tas ir viegli piemērots 2–4 personām.

Neelastīgas piepūšamās laivas (RIB)

Lai gan piepūšamās laivas ir vispiemērotākā iespēja ikdienas braucieniem, RIB ir standarta izvēle smagiem kreiseriem un jūrniekiem. Tos izmanto kā glābšanas laivas uz lieliem kuģiem.

Tie vienkāršā dizaina, lietojamības, lielā ātruma un komforta dēļ tos iecienījuši arī piekrastes jūrnieki un entuziasti.

Ar cieto piepūšamo laivu jūs iegūstat labāko no abām pasaulēm.

Piepūšamās konstrukcijas dēļ varat to uzspridzināt pludmalē. Tā nebūs tik pārnēsājama kā piepūšamā laiva, kad to izlaidīsit.

Atšķirībā no stingrās laivas, tā ir mazāka, kad tā ir iztukšota, tāpēc tās transportēšana būs vienkārša.

Stingrs korpuss, kas izgatavots no viegliem materiāliem, piemēram, stikla šķiedras vai alumīnija, ir vēlams, lai samazinātu pretestību un palielinātu zirgspēkus un ātrumu.

Iekšā ir rāmis, kas kalpo kā grīda. Tas ir stingrības avots. Turklāt tas garantē, ka nodrošinātais drošības līmenis ir ievērojami augstāks par piepūšamo.

Stingrai piepūšamajai laivai ir lielāka svara nestspēja nekā piepūšamajai iekšējā rāmja dēļ. Tas tiek piedāvāts arī ievērojamākās variācijās, pateicoties malai.

Šajā kategorijā varat viegli atrast laivu, ja meklējat tādu, kurā var izmitināt 5–6 cilvēkus.

Jaunākā ziņa

Zivju stāsti un lielas pēdas

Vai jūs kādreiz dzirdat neiespējamas stāstus par zivīm un lieliem, pievilcīgiem aizmuguriem? Vai nu tu esi dzirdējis tos no savām…

Zvejas atļaujas un regulējumi

Vai jūs esat dedzīgs zvejnieks? Ja tā, jums ir jāzina atļaujas un noteikumi zvejai. Neraizējieties, mēs jums palīdzēsim! Šeit jūs…